foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Miejsce każdego z nas zależy wyłącznie od naszego powołania. Powołania nie znajduje się po prostu po zastanowieniu i przeanalizowaniu różnych dróg - ono jest odpowiedzią otrzymaną w modlitwie. (E. Stein)

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

hospicjumDrodzy Przyjaciele!

 W tym roku podczas Rekolekcji w Ptakach dane nam było poznać Ewę i Sebastiana Jaworowskich wraz dziećmi- Amelką i Olkiem, którzy to jeszcze kilka lat temu walczyli z choroba nowotworową ich syna właśnie.

Olek został cudownie uzdrowiony poprzez zawierzenie swojej choroby Jezusowi Miłosiernemu i modlitwę Jezu Ufam Tobie!

Jako wotum wdzięczności za powrót do zdrowia Olka jego tata Sebastian i cała rodzina bardzo zaangażowali się w budowę pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci.


 
Całe to ogromne przedsięwzięcie, jakim jest budowa Hospicjum dla dzieci w Wilnie, w którym przez kilka lat mieszkała Orędowniczka Bożego Miłosierdzia Święta Siostra Faustyna Kowalska i gdzie powstał pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego, prowadzi przy ogromnym wsparciu Sebastiana i wielu ludzi dobrej woli, bardzo charyzmatyczna siostra Michaela Rak, która już w roku 2012 zbudowała w Wilnie pierwsze hospicjum dla dorosłych.

Ale do rzeczy: Bardzo chcielibyśmy  przy Waszej pomocy wesprzeć to ogromne dzieło budowy Hospicjum dla dzieci!

W naszej  głowie zrodził się pomysł,  aby w trakcie odbywającego się w Tarnowskich Górach w dniach 14-16.12.2018 Jarmarku Bożonarodzeniowego zorganizować zbiórkę na rzecz budowy Hospicjum właśnie!
Urząd Miasta wyraził zgodę :) (Juppii !!!), dał nam miejsce i możemy rozpocząć przygotowania do  jarmarku:). Cała zbiórka zostanie zgłoszona przez nas oficjalnie w MSWiA.  Na marginesie: już nad tym pracujemy:)

 Pomysłów na Jarmark mamy wiele, m.in:


- wypiek własnoręcznych domowych ciast, pierniczków i ich sprzedaż ( Sanepid też wyraził zgodę :) I tutaj potrzebujemy chętnych, aby te ciasta upiec!

-loteria fantowa  ( potrzebne są zabawki, jak np. pluszaki, gry,  itp;  mogą być używane, byle zadbane i czyste)

- sprzedaż rękodzieła ( np ręcznie robionych aniołków, bombek i innych bibelotów :)- tutaj dobrze byłoby pogadać np. z wychowawcami klas naszych dzieci - może zrobiłyby coś na plastyce dla nas :)

- przeprowadzenie kwesty (tutaj potrzebni są chętni, bo całe Wydarzenie trwa trzy dni i dobrze, abyśmy się zmieniali co kilka godzin. Chcemy też "wyrobić" hospicyjne identyfikatory, dlatego bardzo prosimy chętnych, aby zgłaszali się do nas jak najszybciej:) )

To, jak wypadnie ta kwesta zależy od naszego wspólnego zaangażowania, dlatego już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy!

Jak możecie zgłosić swoją pomoc?

Najlepiej dzwońcie/ piszcie bezpośrednio:

a) do mnie, czyli Oli Ślązak tel.  507 333 596; email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez msg!
 
b) oraz Kasi i Damiana Siekańców, tel. do Kasi: 509 922 099; email do Damiana dla odmiany :)      : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez msg

Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie Wasze pomysły!  Może ktoś chciałby zaśpiewać kolędy na jarmarku? Wtedy ze sceny moglibyśmy nagłośnić zbiórkę :)

Więcej o całej idei budowy Hospicjum znajdziecie na stronie:

https://www.hospisas.lt/?lang=pl

A o cudownej siostrze Michaeli Rak, którą mamy nadzieję gościć już wkrótce w Tarnowskich Górach  możecie usłyszeć/zobaczyć  poniżej:

https://dziendobry.tvn.pl/…/skad-siostra-zakonna-bierze-fin…

Szczerze polecamy Wam również fantastyczny film  Kingi Dębskiej o wileńskim Hospicjum pt. "Tu się żyje":

https://vod.tvp.pl/video/tu-sie-zyje,tu-sie-zyje,39587832

Głęboko wierzymy, że będzie to cudowny czas i bardzo liczymy na Wasze wsparcie:)
Cudownego dnia!

Kasia i Damian oraz Ola i Błażej

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

23 marzec 2019

Ruch Światło-Życie
  • Jałmużna wielkopostna dla Filipin
    Drodzy przyjaciele dzieł misyjnych, dzięki Waszej hojności udało się już zebrać ponad 5000 zł, dzięki którym dwie osoby z Filipin – ks. Arnel i pani Melende – przyjadą w tym roku na rekolekcje oazowe do Polski. Kochani, prosimy przekażcie swoją jałmużnę wielkopostną dla Filipin, aby umożliwić przyjazd większej ilości kapłanów i osób świeckich. Pragniemy,[...]
  • Zawierzenie Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej Matce Najświętszej
    W nocy z 15 na 16 marca 2019r. prawie 300 osób należących do Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej polecało swoje rodziny i wspólnoty opiece Pani Jasnogórskiej. W czasie Apelu przedstawiciele Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej uroczyście odczytali tekst zawierzenia oddając całą wspólnotę w ręce Najlepszej Matki i prosząc Ją o prz[...]
  • Materiały formacyjne na marzec
    Publikujemy materiały do formacji przeznaczone na marzec. Materiały można znaleźć pod poniższym linkiem: http://www.oaza.pl/materialy-formacyjne-na-rok-20182019/[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.