foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Zaledwie kapłan wypowie: To Jest Ciało Moje, To Jest Krew Moja - a natychmiast ten sam Syn Boży zstępuje na Ołtarz i pod postaciami Chleba i Wina się ukrywa. Zaprawdę, wielka jest władza Kapłana, jeśli sam Pan Jezus chce jej ulegać i być posłusznym". - Sługa Boży O. Wenanty Katarzyniec

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

Kogo szukamy

 • Chcesz pomagać, a przy okazji – rozwijać się?
 • Lubisz ludzi i współpracę z nimi?
 • Żyjesz na co dzień ideałami?
 • Jesteś odpowiedzialny – podjęte działanie prowadzisz do końca?
 • Masz skończone 18 lat?

Jeśli tak, czekamy właśnie na Ciebie!

 

Dlaczego warto?

 • ROZWIJASZ KOMPETENCJE SPOŁECZNO-BIZNESOWE. Na rynku pracy ważne są: właściwa organizacja pracy, innowacyjność, działanie w grupie, orientacja na cele, komunikacja. Wszystkie te kompetencje znajdziesz w Paczce i Akademii.
 • DBASZ O SIEBIE. Czekają na Ciebie nie tylko informacje o Paczce/Akademii i jej działaniach, ale też konkretna wiedza z zakresu zarządzania. To e-learningi, możliwość udziału w warsztatach z kompetencji menedżerskich i w szkoleniach rozwojowych. Uczysz się od innych Koordynatorów i Liderów.
 • TWORZYSZ SIEĆ (FAJNYCH!) KONTAKTÓW. Poznaj ludzi z całej Polski! Artyści, urzędnicy, lokalni (i nie tylko) biznesmeni – to właśnie Liderzy, którzy tworzą Paczkę i Akademię!
 • JESTEŚ CZĘŚCIĄ NIEZWYKŁEGO ŚWIATA. Studniówka i pełen emocji Finał w Paczce oraz uroczysta Inauguracja i Gale Sukcesów w Akademii − gwarantujemy, że to niesamowite przeżycia, które zostają w sercu na długo! 
 • W PACZCE POMAGASZ MĄDRZE. Docierając do rodzin, poznajesz ich historie, a potem podejmujesz decyzję o najlepszej formie pomocy – materialna paczka czy może wsparcie specjalisty? Tak właśnie dzięki Tobie zmieni się czyjeś życie.
 • W AKADEMII ZMIENIASZ CZYJEŚ ŻYCIE. Wydobywasz talenty, potencjał. Łączysz dzieci, wolontariuszy, darczyńców, szkoły, rodziców – tworzysz dobre miejsce do rozwoju. Dzięki Tobie zmieni się czyjeś życie!

 

Czym dla mnie jest SZLACHETNA PACZKA?

Byłem wolontariuszem Paczki cztery lata temu, kiedy nie byliśmy jeszcze parą diecezjalna DK... 

Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Najpierw szkolenie, burmistrz zgodził się udostępnić salę w Ratuszu, SZOK!!!, chce pomagać ale jak to robić, czy dam rade...

Odkryłem swoje talenty..., mam przecierz firmę i wiem jak rozmawiać z luźmi, szkolenie bardzo ciekawe, nasi poprzednicy dzielą się swoim doświadczeniem i te e-lerningi, egzamin. SUUUPER!

Teraz gorące oczekiwanie... jakie rodziny dostanę, gdzie mnie poślą, mam samochód, to może i na peryferie miasta?... 

Przełożeni z Paczki docenili moje wniesione doświadczenie i zaangażowanie w szkoleniu, dostałem roziny bardzo wymagające, w kamienicach, gdzie po zmroku trochę nieswojo może się zrobić... Ale co tam... Jestem dumny, że właśnie mnie je przydzielono. Później rozmowy z rodzinami, tyle róznych postaw, oczekiwań i historii życiowych i tragedii... Szkolenie okazuje się bardzo przydatne w ocenie ich rzeczywistych potrzeb i w zorganizowaniu MĄDREJ pomocy, takiej która zainspiruje do działania, a nie będzie rozdawnictwem...Teraz kojarzymy darczyńców z potrzebujacymi... Kolejne wizyty w rozinach, tule szczegułów trzeba jeszcze dopracować, a Św. Mikołaj i finał Paczki tuż, tuż... Już FINAŁ..jeszcze tylko zorganizować transport z rzeczami dla Moich Rodzin... Są łzy, podziękowania, wielka Radość... Jestem Szczęśliwy.

Panie Boże dziękuje Ci, że dałeś mi pod opiekę te Rodziny, że pozwoliłeś mi odkryć jak wiele jest ludzi wokół nas, którzy potrzebują naszej pomocy. Dziękuję Ci, pozwoliłeś mi przebywać tak blisko Ciebie... 

Wybaczcie, ale ta piosenka chodzi za mną od prawie dwóch miesięcy, ona jest kluczem do zrozumienia tego co napisałem... BIADA

Własnie niedawno nasz biskup wskazał, z pośród wybranych przez uprawnione gremium, trzech małżeństw tą, która przejmie po nas funkcję pary diecezjalnej i dzięki temu ja będą mógł znowu zaangażować się w Szlachetną Paczkę :-)

Chwała Panu!

Grzegorz

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

21 wrzesień 2019

Ruch Światło-Życie
 • Co mogą świeccy

  „Jak bowiem w jednym ciele mamy wiele członków, a nie wszystkie członki spełniają te samą czynność – podobnie wszyscy razem tworzymy jedno ciało w Chrystusie, a każdy z osobna jesteśmy nawzajem dla siebie członkami. Mamy zaś według udzielonej nam łaski różne dary” (Rz 12, 4-6).

  Istotą bycia częścią Kościoła [...]

 • Oaza jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych
  W imieniu Centralnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych zapraszamy na kolejny OJDOR, która odbędzie się w dniach 4-6 października w Legnicy. Miejsce: Legnica. Dom Rekolekcyjny Caritas, ul. Okrzei 22 Zgłoszenia do końca września pod adresem mailowym: rsz.cdor@gmail.com przyjmują Halinka i Michał Knotowie. Zaplanowaliśmy teraz temat diak[...]
 • XXVIII Sympozjum Koinonia
  Zapraszamy do Porszewic na XXVIII Sympozjum Koinonia na temat: Parafia przestrzenią wolności dla współczesnego człowieka, które odbędzie się w dniach 14–16 października br. Formuła tego sympozjum spełnia kryteria dorocznych rekolekcji kapłańskich. Zgłoszenia i dodatkowe informacje: Sekretariat sympozjum Koinonia Centrum Światło-Życie ul. Ks. Blachnick[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.