foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Nie różne grzechy, ale dwie podstawowe herezje są najbardziej destrukcyjne dla Kościoła i ludzkości. Pierwsza, która mówi, że wszystko jedno, w co się wierzy. Druga, która powtarza, że wszyscy będziemy zbawieni.”. ks Węgrzyniak/Gość Niedzielny

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

diakonia wychowawczaDrodzy Rodzice,

Oaza Dzieci Bożych działająca przy parafii MB Uzdrowienie Chorych na Osadzie Jana powstała z inicjatywy Diakonii Wychowawczej jako wspólnota głównie dla dzieci szkolnych z rodzin Domowego Kościoła.

Chcemy, aby nasze dzieci, obok chrześcijańskiego wychowania w rodzinie, miały także możliwość spotykania się grupie rówieśników, z którymi wspólnie będą wzrastać w wierze.


Większość z nas doświadcza, jak ważna dla naszej wiary jest wspólnota naszych kręgów, jak wiele dają rekolekcje oazowe, jak dużo zawdzięczamy Ruchowi Światło-Życie. Chyba wszyscy chcielibyśmy, aby nasze dzieci, gdy podrosną i nie będą tak chętnie wyjeżdżać z nami na oazę, miały swoją wspólnotę i swoje rekolekcje.
Oaza Dzieci Bożych jest miejscem, gdzie nasze dzieci mogą stawiać swoje pierwsze samodzielne kroki na ich własnej drodze duchowego rozwoju. Dajmy im taką możliwość i potraktujmy czas przeznaczony na spotkania w oazie jako "inwestycję" w ich duchowy rozwój, przez pokazanie, że relacje z rówieśnikami w szkole, gdzie często nie ma wogóle Pana Boga, to nie cały świat, że są również inni koledzy i koleżanki.
Moderatorem oazy jest ks. Leszek Szkudlarek a animatorami Hania Tyczka i Remik Antonik.
Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej (ale po Pierwszej Komunii Świętej) w każdą 2. i 4. sobotę miesiąca od 15.00 do 16.30.

Najbliższe spotkanie 22 września godz. 15.00.

 Serdecznie Zapraszamy

Diakonia Wychowawcza

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

19 listopad 2018

Ruch Światło-Życie
  • VIII Kongregacja Diakonii Ruchu Światło-Życie
    Rozpoczęła się VIII Kongregacja Stowarzyszenia Diakonia Ruchu-Światło Życie. Do Krościenka nad Dunajcem przyjechała ponad setka delegatów. Wśród delegatów znajdują się członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni liderzy wspólnot dorosłych formujących się w Ruchu Światło-Życie. Temat wspólnot dorosłych jest wiodącym tematem poddanym rozeznaniu i dyskusji w [...]
  • Adwentowy cykl dni wspólnoty
    Przekazujemy materiały formacyjne na adwentowy cykl Dni Wspólnoty. Adwentowy cykl dni wspólnoty - plik pdf Adwentowy cykl dni wspólnoty - plik Word Inne materiały do formacji związanej z aktualnym tematem roku znajdziemy w dziale z materiałami formacyjnymi pod poniższym adresem: http://www.oaza.pl/materialy-formacyjne-na-rok-20182019/[...]
  • Rośnie pokolenie patriotów!
    Bo ni z tego ni z owego mamy  Polskę na pierwszego - Józef Piłsudski VIII Niepodległościowy Bal Bezalkoholowy już za nami. A był przepiękny! Zachwyceni zeszłorocznym Balem, w tym roku też postanowiliśmy świętować na zamku. W 100-lecie odzyskania niepodległości na zamek przybyło ponad 300 osób! Dorośli, młodzież i dzieci. Wszyscy od[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.