foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Miejsce każdego z nas zależy wyłącznie od naszego powołania. Powołania nie znajduje się po prostu po zastanowieniu i przeanalizowaniu różnych dróg - ono jest odpowiedzią otrzymaną w modlitwie. (E. Stein)

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

diakonia wychowawczaDrodzy Rodzice,

Oaza Dzieci Bożych działająca przy parafii MB Uzdrowienie Chorych na Osadzie Jana powstała z inicjatywy Diakonii Wychowawczej jako wspólnota głównie dla dzieci szkolnych z rodzin Domowego Kościoła.

Chcemy, aby nasze dzieci, obok chrześcijańskiego wychowania w rodzinie, miały także możliwość spotykania się grupie rówieśników, z którymi wspólnie będą wzrastać w wierze.


Większość z nas doświadcza, jak ważna dla naszej wiary jest wspólnota naszych kręgów, jak wiele dają rekolekcje oazowe, jak dużo zawdzięczamy Ruchowi Światło-Życie. Chyba wszyscy chcielibyśmy, aby nasze dzieci, gdy podrosną i nie będą tak chętnie wyjeżdżać z nami na oazę, miały swoją wspólnotę i swoje rekolekcje.
Oaza Dzieci Bożych jest miejscem, gdzie nasze dzieci mogą stawiać swoje pierwsze samodzielne kroki na ich własnej drodze duchowego rozwoju. Dajmy im taką możliwość i potraktujmy czas przeznaczony na spotkania w oazie jako "inwestycję" w ich duchowy rozwój, przez pokazanie, że relacje z rówieśnikami w szkole, gdzie często nie ma wogóle Pana Boga, to nie cały świat, że są również inni koledzy i koleżanki.
Moderatorem oazy jest ks. Leszek Szkudlarek a animatorami Hania Tyczka i Remik Antonik.
Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej (ale po Pierwszej Komunii Świętej) w każdą 2. i 4. sobotę miesiąca od 15.00 do 16.30.

Najbliższe spotkanie 22 września godz. 15.00.

 Serdecznie Zapraszamy

Diakonia Wychowawcza

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

23 marzec 2019

Ruch Światło-Życie
  • Jałmużna wielkopostna dla Filipin
    Drodzy przyjaciele dzieł misyjnych, dzięki Waszej hojności udało się już zebrać ponad 5000 zł, dzięki którym dwie osoby z Filipin – ks. Arnel i pani Melende – przyjadą w tym roku na rekolekcje oazowe do Polski. Kochani, prosimy przekażcie swoją jałmużnę wielkopostną dla Filipin, aby umożliwić przyjazd większej ilości kapłanów i osób świeckich. Pragniemy,[...]
  • Zawierzenie Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej Matce Najświętszej
    W nocy z 15 na 16 marca 2019r. prawie 300 osób należących do Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej polecało swoje rodziny i wspólnoty opiece Pani Jasnogórskiej. W czasie Apelu przedstawiciele Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej uroczyście odczytali tekst zawierzenia oddając całą wspólnotę w ręce Najlepszej Matki i prosząc Ją o prz[...]
  • Materiały formacyjne na marzec
    Publikujemy materiały do formacji przeznaczone na marzec. Materiały można znaleźć pod poniższym linkiem: http://www.oaza.pl/materialy-formacyjne-na-rok-20182019/[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.