foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Nie różne grzechy, ale dwie podstawowe herezje są najbardziej destrukcyjne dla Kościoła i ludzkości. Pierwsza, która mówi, że wszystko jedno, w co się wierzy. Druga, która powtarza, że wszyscy będziemy zbawieni.”. ks Węgrzyniak/Gość Niedzielny

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

diakonia wychowawczaDrodzy Rodzice,

Oaza Dzieci Bożych działająca przy parafii MB Uzdrowienie Chorych na Osadzie Jana powstała z inicjatywy Diakonii Wychowawczej jako wspólnota głównie dla dzieci szkolnych z rodzin Domowego Kościoła.

Chcemy, aby nasze dzieci, obok chrześcijańskiego wychowania w rodzinie, miały także możliwość spotykania się grupie rówieśników, z którymi wspólnie będą wzrastać w wierze.


Większość z nas doświadcza, jak ważna dla naszej wiary jest wspólnota naszych kręgów, jak wiele dają rekolekcje oazowe, jak dużo zawdzięczamy Ruchowi Światło-Życie. Chyba wszyscy chcielibyśmy, aby nasze dzieci, gdy podrosną i nie będą tak chętnie wyjeżdżać z nami na oazę, miały swoją wspólnotę i swoje rekolekcje.
Oaza Dzieci Bożych jest miejscem, gdzie nasze dzieci mogą stawiać swoje pierwsze samodzielne kroki na ich własnej drodze duchowego rozwoju. Dajmy im taką możliwość i potraktujmy czas przeznaczony na spotkania w oazie jako "inwestycję" w ich duchowy rozwój, przez pokazanie, że relacje z rówieśnikami w szkole, gdzie często nie ma wogóle Pana Boga, to nie cały świat, że są również inni koledzy i koleżanki.
Moderatorem oazy jest ks. Leszek Szkudlarek a animatorami Hania Tyczka i Remik Antonik.
Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej (ale po Pierwszej Komunii Świętej) w każdą 2. i 4. sobotę miesiąca od 15.00 do 16.30.

Najbliższe spotkanie 22 września godz. 15.00.

 Serdecznie Zapraszamy

Diakonia Wychowawcza

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

18 styczeń 2019

Ruch Światło-Życie
 • Oaza Modlitwy z Dniem Światła w Krościenku
  Zapraszam wszystkich oazowiczów, a zwłaszcza moderatorów, animatorów i członków różnych diakonii Ruchu do Krościenka na Oazę Modlitwy, połączoną z Dniem Światła, w terminie 1-4 II 2019. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc proszę o jak najwcześniejsze zgłoszenia na adres: dor.kgorka@oaza.pl Szczegółowy program oazy modlitwy znajduje się tutaj. k[...]
 • Dane statystyczne OŻK 2018
  Dobiega końca czas postoazy, już 2 lutego Dniem Światła rozpoczniemy czas preoazy - czas przygotowań do rekolekcji wakacyjnych, Oazy Żywego Kościoła 2019. Na zakończenie przedstawiamy statystyki ubiegłorocznych oaz (w zestawieniu ze statystykami roku 2017). Literki bd oznaczają brak danych. Dane obejmują uczestników i animatorów oaz zarówno wakacyjnych, [...]
 • Oazowy Opłatek w diecezji łowickiej
  W Niedzielę Chrztu Pańskiego, 13 stycznia 2019r., wspólnota Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej spotkała się w Łowiczu na diecezjalnym Opłatku. W tym roku ten dzień był również ważny w związku ze zmianami personalnymi.

  ks. bp Andrzej F. Dziuba

  Ksiądz Grzegorz Gołąb po 21 latach przekazał posługę moderatora diec[...]

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.